ROHS-REACH POLİTİKAMIZ

ROHS-REACH POLİTİKAMIZ


Şirket politikamız dünyada kabul görmüş kriterlere bağlı kalarak kalite standartlarımızı korumak ve insan sağlığını ön planda tutmayı amaçlar.
İnsan sağlığına zararlı bazı kısıtlanmış maddelerin tespiti için Rohs Reach testlerinin takibi yapılmaktadır.
Firmamızca tedarikçilerden temin edilen hammaddelerin ve bünyemizde üretilen hammaddelerin (PVC, granül) tamamının Rohs Reach raporları mevcuttur.
Firmamızca üretilen hammaddelerimizin Reach ve Rohs testleri her yıl dışarıdan akreditesi bulunan laboratuvara yaptırılarak, kontrolleri sağlanmaktadır.
Tedarikçilerden temin edilen hammadelerimiz için güncel Rohs ve Reach uygunluk raporları istenilerek,güncelliği takip edilmektedir.
Aynı zamanda ROHS-1 testimizi firmamıza giren ve kendi ürettiğimizbütün maddeler için laboratuvarımızda kalibrasyonu bulunan cihazımız ile bu kontrol ikinci kez yapılmaktadır.
Mevcutta Reach testi ile belirlenmiş bileşiklere, Rohs-1 ile ağır metallere, Rohs-2 ile yasaklı olan fitalat grubu için kontrol yapılmaktadır ve bu sürecin her yıl güncel tutulması sağlanmaktadır.
Bu çerçevede herhangi bir bileşik ya da element kısıtlamaya dahil olduğunda sektörümüz dışında dahi olsa da tedarikçilerimizden raporların daima güncel tutulmasını beklemekteyiz.
Rapor sonuçları kontrol edilerek; Pb (Kurşun), Cd (kadmiyum), Hg (civa), Cr+6 (Krom+6), PBB , PBDE, DEHP, BBP, DBP, DIBP değerlerinin 1000 ppm değerinin altında olmalıdır.
Rapor sonuçlarında herhangi bir uygunsuz durumda ürün ret sahasına alınmaktadır.